معرفی چادر‌‌های کله‌گاوی (انتخاب طلایی)

معرفی چادرهای کله‌گاوی

در این نوشته توضیحات کامل و جامعی در مورد برند کله‌گاوی(پکینیو) و به ویژه چادر‌های کوهنوردی این برند داده شده است. ما این مقاله را بر اساس تجربیات شخصی، تجربه کاری و نیز بازخورد مشتریان و طبیعت‌گردان جمع‌آوری کرده‌ایم. حتما این نوشته را تا پایان مطالعه کنید.

 

لیست قیمت انواع چادرهای اورجینال کله گاوی را اینجا مشاهده کن 👈لیست قیمت چادرهای کله گاوی 

چادر کوهنوردی کله گاوی دو سه نفره مدل C2001. دارای دو تیرک آلومینیومی با وزن 2.5 کیلو گرم. رنگ سبز
چادر کوهنوردی کله‌گاوی مدل c2001

چادر کوهنوردی

چادرهای‌ کوهنوردی یکی از لوازم ضروری برای هر کوهنورد است. و در جاهایی که هیچ سرپناهی نباشد چادر مهم‌ترین وسیله ضروری یک کوهپیمایی به حساب می‌آید. چادرهای کوهنوردی در حفظ دما نقش بسزایی را ایفا می کنند. که سهم آن حتی به 20 درجه سانتی‌گراد می‌رسد.

این یعنی با داشتن یک چادر شما بسیار گرم‌تر خواهید بود. و در چنین شرایطی داشتن یک کیسه خواب معمولی نیز می‌تواند کافی باشد. و گرمای مورد نیاز بدنتان‌را تامین می‌کند. بعد از پی بردن به این نکته که چادر یکی از لوازم موردنیاز کوهنوردی و کمپینگ است، سوال دیگری مطرح می‌شود. که چه نوع چادری و چه برندهایی مناسب هستند؟

 

پیشنهاد مطالعه :  (تشخیص چادر کله‌گاوی اورجینال| 10 روش ساده شناخت چادر کله‌گاوی اصلی) 

 

تفاوت چادر کله‌گاوی با چادرهای مسافرتی

چادر‌های کوهنوردی نوع خاصی از چادر‌های مسافرتی هستند. که حجم و وزن بسیار کمتری دارند. همان‌طور که از اسم چادرمسافرتی مشخص است. این چادرها برای مسافرت‌های گوناگون طراحی و ساخته می‌شوند. مثل انواع مسافرت‌های بیرون شهری و درون شهری، که معمولا با انواع خودرو یا وسایل نقلیه انجام می‌شود. اما در مورد چادرهای کوهنوردی داستان متفاوت است. زیرا که وسیله نقیه‌ای در کوه نیست. پرواضح است که در بک صعود، حتی “چند ده گرم” وزن اضافه‌هم محصوص و قابل توجه است.

از طرفی یک چادر کوهنوردی باید طوری طراحی و ساخته شود تا با کوله‌پشتی قابل حمل باشد.گاهی درون کوله جابگیرد و یا بیرون آن بسته شود. پس باید به راحتی قابل حمل باشد. بنابراین تفاوت اصلی چادرهای کوهنوردی(مثل چادر‌‌های کله گاوی) با چادرهای مسافرتی وزن و حجم و ساختار آن هاست.

pekynew tent blog koohshid1
pekynew tent blog koohshid1

مشخصات متمایز فنی

البته علاوه‌بر این‌ها می‌توان به کاربردهای متفاوت این دو محصول‌هم اشاره کرد. چادرهای کوهنوردی کابردهای حیاتی‌تری نسبت به چادرهای مسافرتی دارند. مثلا ضدآب بودن، مقاومت در برابر باد و طوفان ، قابلیت سریع باز شدن ، دوپوش بودن و… . در ادامه به معرفی برند خواصی از چادرهای کوهنوردی می پردازیم.

چادر کله‌گاوی یا پکینیو (Pekynew)

چرا کله‌گاوی ؟

علت نام گذاری این محصول چیست ؟

علت نامگذاری این محصول به دلیل شکل سرگاو هست. که البته گفته شده که بوفالوست(گاو وحشی). ولی در کشور ما به دلیل این که ساده‌ترین شکل از برندهارو انتخاب و نام‌گذاری میکنند. نام پکینیو چندان شناخته شده نیست و به کله‌گاوی معروف شده است.

پکینیو pekynew کله گاوی

شرکت کله‌گاوی (پکینیو)

برند Pekynew که گاهی به اختصار PKN هم نوشته می‌شود. متعلق به یک شرکت با مسوولیت محدود به نام “جین هوآ جونیو کمپین پروداکت ” است. که در سال 2005 کار تولید محصولات کمپینگ و کوهنوردی را به صورت حرفه‌ای آغاز کرد. تمرکز این شرکت بر روی تولید چادر و کیسه خواب کوهنوردی است. محصولات این شرکت دارای استاندارد OEM (تولید محصولات با اصالت) بوده که به همین جهت همواره حداقل استاندارد‌هایی‌را رعایت می‌کند.

این شرکت چینی که در استان شجیانگ و در شهر جین هوآ قرار دارد حدود 100 نفر نیروی مستقیم دارد که به صورت حرفه‌ای ساخت محصولات کمپینگ و کوهنوردی را برعهده دارند.

pekynew tent blog koohshid3
pekynew tent blog koohshid3

نکته هائزاهمیت در رزومه این شرکت اهداف و ماموریت‌های این برند است. که میتوان کیفیت نسبتا خوب محصولات این شرکت را در همین نکات جستجو کرد. هرچند اهدافی بسیار بلند پروازانه است. اما در حال حاضر این برند در اروپا و امریکا محصولات پر فروشی را ارائه می‌دهد.

گفتنی است رییس شرکت کله‌گاوی “پکینو کریس” نامدارد که علت نامگذاری برند پکینو نیز همین است. او ماموریت شرکتش را  چنین تعریف میکند:

چشم اندازهای برند پکینیو(کله‌گاوی)

 •  بیشتر محصولات این شرکت با نگرش “تولید به صرفه و با کیفیت” ساخته می‌شوند. High-end Items
 •  با رعایت استاندارد OEM (تولید محصولات با اصالت) و تولید “به صرفه و با کیفیت”  این محصولات در فروشگاه‌های زنجیره‌ای اروپا نیز توزیع می‌شوند.
 •  برند پکینو در کشورهای اروپا و آمریکا در حال گسترش است.
 •  فروشگاه‌های بیشتری در اروپا به استخدام در می‌آیند.
 •  محصولات برند کله‌گاوی در فروشگاه معتبر آلمانیISPO ، روسیه ، آمریکا و برزیل در حال گسترش است.

با این تفاسیر آنچه از این برند انتظار می‌رود این است که محصولاتی دارای حداقل استانداردهای اروپا را عرضه کند. و البته با قیمت مناسب.

در ادامه به معرفی چادرهای برند کله‌گاوی می‌پردازیم.

انواع چادرهای کله گاوی

محصولات کله‌گاوی را می‌توان در سایت‌های معتبر اینترنتی دنیا مشاهده کرد. از جمله آمازون، علیبابا، علی اکسپرس و…

این سایت‌ها علاوه بر کمک به شناخت بهتر محصولات و تشخیص اصل از غیر اصل این محصولات، منبع خوبی برای مقایسه قیمتی این محصولات هستند. البته محصولات این برند زیاد هستند و درصد کمی از آن‌ها در حال حاضر در ایران موجود است.

در زیر بخشی از عکس‌های این محصولات را می‌بینید.

چادرهای کله‌گاوی چه مدل هایی دارد؟

چادرهای کله‌گاوی اما کیفیت راضی کننده‌ای داشته‌اند. نکته اول در طراحی و سایز‌بندی آن‌هاست. این روش کاملا کاربر پسند است. به طوری‌که برای همه انواع حجم‌ها محصولات منحصر به فردی را تولیده کرده‌است. مدل‌های مختلف چادر که اول اسمشان سی بزرگ لاتین است به صورت زیر دسته بندی می‌شوند.

چادر 2-3 نفره کله گاوی مدل C2001 
چادر 2-3 نفره کله گاوی مدل C2001B 
چادر 3-4 نفره کله گاوی مدل C3001
چادر 2 نفره کله گاوی مدل C1001
چادر 2 نفره کله گاوی مدل C2005
چادر  2  نفره کله گاوی مدل C2009
چادر 3-4 نفره کله گاوی مدل C2004
چادر 3-4 نفره کله گاوی مدل C2006
چادر 4-6 نفره کله گاوی مدل C3002

بار لمس هر‌یک از لینک‌های بالا میتوانید مشخصات دقیق، عکس و قیمت خرید آن‌ها را مشاهده کنید.

 

اکثر چادرهای کله‌گاوی دارای میله‌های آلومینومی هستند که خود٬کاهش قابل ملاحضه‌ای در وزن محصولات دارد. دوپوش بودن و ضد‌آب بودن صدردرصد این محصولات نیز زبان‌زد است . برای اطلاعت بیشتر فیلم زیر را تماشا کنید.

تشخص اصل بودن چادرهای کله‌گاوی

همانطور که در بالا گفته‌شد رفتن به لینک‌های سایت‌های مبدا خارجی و مخصوصا سایت خود برند کله‌گاوی و دیدن عکس‌ها و مقایسه‌آن‌ها با محصول موجود در سایت و یا در فروشگاه مورد نظر شما کمک شایانی به تشخیص شما خواهد‌کرد.

راه دیگر اسکن کردن بارکد موجود روی محصولات کله‌گاوی است که اکثرا این بارکد را دارا هستند.

روش دیگر مقایسه چادر با عکس‌های گذاشته شده در این مقاله می‌باشد.

و روش آخر توجه به اسم و مدل آن است. این که چادر‌های کله گاوی موجود در ایران دارای سی لاتین در اول اسم مدلشان است که خود این نامگذاری نیز میتواند در انتخاب درست کمک با ارزشی برایتان باشد.

پیشنهاد مطالعه : فواید کوهنوردی + 9 تاثیر مثبت بر روح انسان 

چادر کله‌گاوی سری k

با گشت‌و‌گذاری در اینترنت متوجه مدل دیگری از چادرهای کله‌گاوی خواهید شد که آن‌هم چادرهای کله‌گاوی سری k هستند. و سوال خیلی از مراجعه کنندگان این است که تفاوت این‌ها در چیست؟ ابتدا باید بگویم که چادرهای سری k کله‌گاوی به سفارش یکی از تجار و یک شرکت ایرانی ساخته شده است. و در واقع فیک نامیدن این مدل درست نیست زیرا کیفیت بسیار مطلبوی دارند و این طراحی آن‌ها ست که متفاوت است. دیده اشخاصی که فروشنده چادر‌های سری c هستند گاهی میگویند سری کا فیک است و گاهی‌هم برعکس. در واقع هیچ کدوم از این دوگروه فیک نیستند. بلکه تفاوت هایی در طراحی، کاربرد و متریال به کار رفته در آن‌ها وجود دارد. ما اما تفاوت‌های دقیق بعضی از مدل‌ها را به صورت شفاف بررسی کردیم که میتوانید با کلیک بر روی لینک زیر ازین تفاوت ها مطلع شوید.

ویدئو بررسی و مقایسه چادر کله گاوی c2001 و k2001

سخن آخر

در آخر باید گفت که چادرهای کله‌گاوی را می‌توان یک برند متوسط رو به بالا خواند و نه یک برند درجه یک و اوکازیون .پس توقع ما از یک چادر کله‌گاوی نباید چیز زیادی باشد که از برندهایی مانند هاسکی ، نورث فیث و … انتظار داریم.

اگر نظری درباره این نوشته دارید حتما در زیر برای ما کامنت بگذارید.

7 دیدگاه برای “معرفی چادر‌‌های کله‌گاوی (انتخاب طلایی)

 1. هورام گفته:

  سلام من یک مخترع کرد سنندجی اهل ایران هستم میخواهم با صاحب شرکت PEKYNEW صحبت بکنم . من چند ایده جدید برای چادر دارم . اگه ممکنه به من کمک کنید

  • مدیر سایت گفته:

   سلام به شما دوست عزیز. متاسفانه در این خصوص وبسایت کوهشید هیچگونه همکاری نمیتونه با شما بکنه! امیدوارم راهی پیدا کنید تا پیشنهاداتتون رو به این شرکت ارائه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × سه =