معرفی چادرهای کله گاوی

 

در این مقاله چه می‌خوانید

این مقاله یک نوشته خشک تحقیقاتی و پر از عبارات قلمبه سلمبه در مورد فقط مزایای یک محصول نیست. بلکه تجریبات بی‌پرده و خالص از محصولی به نام چادر کله گاوی است. و البته دیدگاه های مختلف به این برند . شاید این اولین نوشته در سایتهای معرفی محصولات باشد که فقط تعریف صرف از یک محصول نیست. هر چند خود سایت کوهشید فروشنده عمده چادرهای کله گاوی است.

 

چادر کله گاوی

چادر کوهنوردی

چادرهای کوهنوردی یکی از لوازم ضروری برای هر کوهنورد است. و در جاهایی که هیچ سرپناهی نباشد چادر مهمترین وسیله ضروری یک کوهپیمایی به حساب می‌آید. چادرهای کوهنوردی بخش قابل توجهی از گرما را برای یک کوهنورد تامین می‌کنند. که سهم آن حتی به 20 درجه سانتی گراد نیز می‌رسد. این یعنی با داشتن چادر کوهنوردی شما بسیار گرم‌تر خواهید بود.و در چنین شرایطی داشتن یک کیسه خواب معمولی نیز می‌تواند کافی باشد. و گرمای مورد نیاز بدنتان را تامین کند. بعد از پی بردن به این نکته که چادر یکی از لوازم موردنیاز کوهنوردی است. سوال دیگری مطرح می‌شود. که چه نوع چادری و چه برندهایی مناسب هستند؟

 

تفاوت چادر کله گاوی با چادرهای مسافرتی

چادر های کله گاوی نوع خاصی از چادرهای کوهنوردی هستند.و در مقابل چادرهای کوهنوردی، چادرهای مسافرتی قرار دارند. همانطور که از اسم چادرمسافرتی مشخص است. این چادرها برای مسافرت طراحی و ساخته می شوند. که معمولی وسیله نقلیه‌ای هم وجود دارد که برای حمل از آن کمک بگیرند. اما در مورد چادرهای کوهنوردی داستان متفاوت است. زیرا که وسیله نقیه‌ای در کوه نیست (صرف نظر از موارد اندگی که قاطر یا شرپا وظیفه حمل را بر عهده دارد).در حالی که در هنگام صعود از کوهپایه ها حتی چند ده گرم وزن اضافه هم سنگینی می‌کند.

از طرفی یک چادر کوهنوردی باید طوری طراحی و ساخته شود با کوله پشتی مچ شده و به راحتی قابل حمل باشد. پس تفاوت اصلی چادرهای کوهنوردی با چادرهای مسافرتی وزن و حجم و شکل بسته بندی آن هاست.

چادر کله گاوی

مشخصات متمایز فنی

البته علاوه بر این‌ها می‌توان به کاربردهای متفاوت این دو محصول هم اشاره کرد. چادرهای کوهنوردی کابردهای حیاتی تری نسبت به  چادرهای مسافرتی دارند. مثلا ضدآب بودن، مقاومت در برابر باد و طوفان ، قابلیت سریع باز شدن ، دوپوش بودن و… . در ادامه به معرفی برند خواص از چادرهای کوهنوردی می پردازیم.

 

چادر کله گاوی یا پکینیو (Pekynew)

 

چرا کله گاوی ؟

علت نام گذاری این محصول چیست ؟

این سوال جوابی بس طولانی دارد. و شاید به فرهنگ ما ایرانی ها هم مرتبط باشد. اینکه هر اصطلاحی را به ساده ترین شکل ممکن آن تلفظ می‌کنیم. مثل واژه دکتر که فقط به ساده ترین شکل املای لاتین آن توجه شده و وارد ادبیات ما شده. واژه کله گاوی هم از این قاعده مستثنا نبوده.   نماد برند پکینیو که در واقع شکل دوبعدی از سر یک بوفالو هست که اما طبق همان مولفه فرهنگی که ذکر شد. اولین و ساده ترین برداشت ممکن  و شباهت شاخ‌های آن به شاخ‌های گاو را برداشت کردند و اسم کله گاوی را روی آن گذاشتند. در حالی که شاید این بهترین انتخاب نباشد. و میشد دقیق‌تر هم آن را نام گذاری کرد. اما واژه کله گاوی کاربردهای دیگری هم در فرهنگ لغات ما دارد.

مثلا کسی که سرش را پایین بیندازد و بی‌توجه از جایی بگذرد یا از موضوعی بدون توجه عبور کند. اصطلاحاً می‌گوییم سرش را مثل کله گاو!! پایین انداخت و رفت. شاید ب

گویید چقدر بی ربط! ولی نمی‌توانید بگویید که کلمه کله گاوی را شنیده اید و یاد این این ضرب المثل نیفتاده اید. البته استثنا همیشه وجود دارد. از دیگر چیزهایی که در فرهنگ ما با این نام شناخته می‌شودف ابزاری کاملا بی‌ربط است. آن هم سرایی برق مربوط به فنی‌کاران است که به کله گاوی معروف است و با سرچ ساده در گوگل قبل از چادر کله گاوی بالا می‌آید.و آخرین جایی که می‌شود سراغ کله گاو را گرفت، قصابی‌ها، کشتارگاه‌ها و کله پذی‌ها است.

چادر بوفالو

جدای از تحلیل طنز آمیز ما با وازه کله گاوی. یادمان هست که بوفالو هم یک نوع گاو وحشی است. که این نامگذاری را مقداری توجیه می‌کند. هرچند شخصا موافقم که اسامی خاص و برندها را بهتر است که با همان نام صدا بزنیم. مثلا اگر با همین فرمان نامگذاری ادامه میدادیم باید الان رقابت گوشی‌های هوشمند بین دو شرکت” سیب گاز زده” و “سه ستاره” بود. به جای اپل و سامسونگ.

پکینیو pekynew کله گاوی

 

برند کله گاوی (پکینیو)

شرکت پکینیو

برند Pekynew که گاهی به اختصار PKN هم نوشته می‌شود. متعلق به شرکت با مسوولیت محدود “جین هوآ جونیو کمپین پروداکت ” است. که در سال 2005 کار تولید محصولات کمپینگ و کوهنوردی  را به صورت حرفه ای آغاز کرد. تمرکز این شرکت بر روی تولید چادر و کیسه خواب کوهنوردی است. محصولات این شرکت دارای استاندارد OEM (تولید محصولات با اصالت) بوده که به همین جهت همواره حداقل استاندارد هایی را رعایت می‌کند.

این شرکت چینی که در استان شجیانگ و در شهر جین هوآ قرار دارد حدود 100 نفر نیروی مستقیم دارد که به صورت حرفه ای ساخت محصولات کوه پیمایی را برعهده دارند.

شرکت کله گاوی

نکته هائز اهمیت در رزومه این شرکت اهداف و ماموریت های این برند است. که میتوان کیفیت نسبتا خوب محصولات این شرکت را در همین نکات جستجو کرد. هرچند اهدافی بسیار بلند پروازانه است. اما در حال حاضر این برند در اروپا و امریکا محصولات پر فروشی را ارائه می‌دهد.

گفتنی است رییس شرکت کله گاوی “پکینو کریس” نامدارد که علت نامگذاری برند پکینو نیز همین است. او ماموریت شرکتش را  چنین تعریف میکند.

 

چشم اندازهای برند کله گاوی

♦ بیشتر محصولات این شرکت با نگرش “تولید به صرفه و با کیفیت” ساخته می‌شوند. High-end Items

♦ با رعایت استاندارد OEM (تولید محصولات با اصالت) و تولید “به صرفه و با کیفیت”  این محصولات در فروشگاه های زنجیره ای اروپا نیز توزیع می‌شوند.

♦ برند پکینو در کشورهای اروپا و آمریکا در حال گسترش است.

♦ فروشگاه های بیشتری در اروپا به استخدام در می‌آیند.

♦ محصولات برند کله گاوی در فروشگاه معتبر آلمانیISPO ، روسیه ، آمریکا و برزیل در حال گسترش است.

با این تفاسیر آنچه از این برند انتظار می‌رود این است که محصولاتی دارای حداقل استانداردهای اروپا را عرضه کند. و البته با قیمت مناسب. در ادامه به معرفی چادرهای برند کله گاوی می‌پردازیم.

 

چادرهای برند کله گاوی

محصولات کله گاوی را می‌توان در سایت های معتبر اینترنتی دنیا مشاهده کرد. از جمله آمازون، علیبابا، علی اکسپرس و…

این سایت ها علاوه بر کمک به شناخت بهتر محصولات و تشخیص اصل از غیر اصل این محصولات، منبع خوبی برای مقایسه قیمتی این محصولات هستند. البته محصولات این برند زیاد هستند و درصد کمی از آن‌ها در حال حاضر در ایران موجود است.

در زیر بخشی از عکس‌های این محصولات را می‌بینید.

 

مدل های چادر کله گاوی

چادر های کله گاوی اما کیفیت راضی کننده ای داشته‌اند. نکته اول در طراحی و سایز‌بندی آن‌هاست. این روش کاملا کابرپسند است. به طوری که برای همه انواع حجم‌ها محصولات منحصر به فردی را تولیده کرده است. مدل‌های مختلف چادر که اول اسمشان سی بزرگ لاتین است به صورت زیر دسته بندی می‌شوند.

چادر 2-3 نفره کله گاوی مدل C2001 

چادر 3-4 نفره کله گاوی مدل C3001

چادر 2 نفره کله گاوی مدل C1001

چادر 3-4 نفره کله گاوی مدل C2006

چادر  2  نفره کله گاوی مدل C2009

چادر  2  نفره کله گاوی مدل C2003

اکثر چادرهای کله گاوی دارای میله های آلومینومی هستند که خود کاهش قابل ملاحضه ای در وزن محصولات دارد. دوپوش بودن و ضد آب بودن صدردرصد این محصولات نیز زبان زد است که فیلمی که زمیمه خواهد شد می‌توانید تست آن را ببینید.

 

 

تشخص اصل بودن  چادرهای کله گاوی

همانطور که در بالا گفته شد رفتن به لینک های سایت های مبدا خارجی و مخصوصا سایت خود برند کله گاوی و دیدن عکس ها و مقایسه آن ها با محصول موجود در سایت و یا در فروشگاه مورد نظر شما کمک شایانی به تشخیص شما خواهد کرد.

راه دیگر اسکن کردن بارکد موجود روی محصولات کله گاوی است که اکثرا این بارکد را دارا هستند.

روش دیگر مقایسه چادر با عکس‌های گذاشته شده در این مقاله می‌باشد.

و روش آخر توجه به اسم و مدل آن است. این که چادر‌های کله گاوی موجود در ایران دارای سی لاتین در اول اسم مدلشان است که خود این نامگذاری نیز میتواند در انتخاب درست کمک با ارزشی برایتان باشد.

 

سخن آخر

در آخر باید گفت که چادرهای کله گاوی را می‌توان یک برند متوسط رو به بالا خواند و نه  یک برند درجه یک و اوکازیون .پس توقع ما از یک چادر کله گاوی نباید چیز زیادی باشد که از برندهایی مانند ماموت، دیوتر و … انتظار داریم.

این مطلب تکمیل خواهد شد…