درباره فروشگاه اینترنتی لوازم کوهنوردی کوهشید

ادامه داستان ما 🤗
پنهان کردن متن

همه چیز از یک اسم شروع شد. شید مخفف “شروع یک دگرگونی” نامی بود که ما سه نفر دانشجوی سال آخر دانشگاه برای استارتاپ رویایی مان تصور می کردیم. هیچ وقت یادم نمی رود، سال آخر کارشناسی، چقدر از فارغ تحصیلی و ورود به دنیای کسب و کار و ایده های خلاقانه مان خوشحال بودم.

ما انوع کتاب های ترند کسب و کار اون زمان رو مطالعه می کردیم. از کتاب استیوجابز گرفته تا کارآفرینی به سبک کارآفرینان دانشگاه شریف. خوشبختانه اون موقع پیج های موفقیت مثل مور و ملخ در سطح اینستاگرام ریخته نبود. این چنین بود که ما جهت تمزکز بیشتر و فکر عمیق روی ایده هامون، کوهنوردی می رفتیم و به مطالعه تو طبیعت بکر و کمپ های طولانی علاقه زیادی داشتیم.

یکی از چالش های اون موقع برای ما، همین خرید لوازم مورد نیاز کوهنوردی و طبیعت گردی بود. این که هم در دسترس باشه هم خوش قیمت و خلاصه بتونیم با یکی رفیق بشیم که هم هوای ما رو داشته باشه و هم بتونیم با بودجه دانشجویی، تجهیزات مان را تهیه کنیم. ( اولین جرقه های تولد کوهشید).

کارشناسی تمام شد و ما سه نفر به اتفاق چندین بیزنس مختلف را امکان سنجی کردیم. و این شد که سال بعد هر سه مان خود را در رشته ام بی ای (مدریت کسب کار) سر یک کلاس دیدیم. و این روند همچنان ادامه داشت: امکان سنجی، طرح توجیحی ، جذب سرمایه گذار و و گاهی شکست و فیل شدن … . سرتان را درد نیاورم در طول مجموع 3 سال حدود ده کسب و کار را تست کردیم و واقعا هم برای هر کدوم تلاش کردیم. اما بعد از هر کدوم، جز مجموعه ای از تجربیات برایمان چیزی باقی نمی ماند. ضمنا ما در کنار درس، جهت در اوردن مخارج کار آزاد هم میکردیم. خلاصه دوران سختی بود …

ولی عادت دیرینه مان … رفتن به طبیعت ، کوهنوردی و به قول آنوری ها ” دیپ تینکینگ” رو ترک نکرده بودیم. تنها چیزی که ایمان داشتیم بهش این بود، که شکست نمی خوریم، مگر دست از ادامه و تلاش برداریم. ما سه نفر بعد حدود سه سال تلاش برای ایجاد یک نو آوری ،کسب و کار و استارتاپ به لطف خدا تونستیم، هرکدوم حداقل یک ایده را دنبال و اجرایی کنیم( با کمک هم) . جالب این بود که بیشتر از صندلی های دانشگاه و رفت و آمدهای کلاسی، اون کارعمیق (deep work) ما در طبیعت بکر، کمکمون کرد. و امروز سه کسب و کار که همگی موفق و در جهت رفع نیاز های این کشور طراحی شده ، توسط ما سه دانشجوی کوهنورد پایه گذاری و اجرا شده.

کوهشید نامی بود که از کسب و کاری جهت پوشش خلع های این بازار (فروش آنلاین لوازم کوهنوردی و کمپینگ) به وجود آمد. و امروز ماموریت خود را فراتر از یک فروشگاه اینترنتی، بلکه بستری امن برای رفع دغدغه خرید و کمک به انتخاب بهتر لوازم مورد نیاز کوهنوردان و عاشقان طبیعت می داند. شاید بتوان کوهشید را، بر اساس نامی که گذاشته شده ” کوه، شروع یک دگرگونی” معرفی کرد. ولی چیزی که من مطمئنم اینه که اگر این مطالب را می خوانید، به احتمال بسیار زیاد به طبیعت و کوهنوردی (در هر سطحی) علاقه مندید و به شما تبریک می گویم.

من و دوستان کوهنوردم بیش از هر چیز، مدیون صخره ها و کوهپایه هایی هستیم که شب های آرام و لذت بخشی را کنارشان و زیر آسمان آبی سپری کردیم.

این خلاصه ای از داستان شروع یک کسب و کاری بود ( شروع یک دگرگونی ) که هم اکنون توسط کوهنوردان و طبیعت دوستان بیشماری از سراسر کشور عزیزمان، با نام کوهشید شناخته می شود. ما حالا یک تیم تقریبا 10 نفره ایم که تمام تلاشمان رفع چالش های این بازار و کمک به تجهیز و ایجاد سفری دلچسب برای شما کوهنوردان و طبیعت دوستان است.

اگر بگویم تمام هدف ما رضایت مشتریان فهیم و با فرهنگ این حوزه است ، گزاف نگفتیم. با تحقیقات ما روی بازار و شناخت دقیق پرسونای مشتریان مان، نتایج جالبی به دست آوردیم، که این بازار را از دیگر عرصه های فروش سوا می کند. ما اینجا با مردان و زنان تیزبین و با سطح هشیاری بالا و فرهنگ غنی تر از نرمال جامعه، طرف هستیم، و به همین نسبت رفتار حرفه ای تر و سنجیده تری را می طلبد. ازین رو تمامی تدابیر جهت خرید امن و لذت بخش شما طراحی شده است.

ما به زودی از سامانه های هوشمند بررسی ، انتخاب و خرید لوازم مورد نیاز برای کوهنوردها رونمایی خواهیم کرد. تا زمان اجرایی شدن این ایده های کاربردی و جذاب ما، از خرید امن و تضمینی کوهشید، محتوای صادقانه و براساس واقعیت کالاها، قیمت های منصفانه و منطقی، ارسال رایگان و ارسال سریع و در دسترس ، مشاوره های کاربردی و تجربه شده کوهشید لذت ببرید.

بدیهی است که ما روزانه در سدد برطرف کردن عیب و ایرادهای احتمالی مان در کوهشید هستیم. خوشحال می شویم شما هم انتقاد یا پیشنهای دارید با ما در میان بگذارید.

ممنون که تا پایان این داستان همراه من بودید.

وقتشه بزنید به دل طبیعت، کوهشید در کنار شماست… (خورشید هم پشتش به ماست😅)


Office management-erfanam

اعضای تیم کوهشید

woman

فرناز خواجه
مشاور فروش

ویژه گی ها

woman

ساجده غوغایی
تولید محتوا

ویژه گی ها

man

ابراهیم خواجه
فاندر و مدیر

ویژه گی ها

man

عرفان عظیمی
مدیر فنی و آی تی

ویژه گی ها

man

محسن حسینی
ارسال و بسته بندی

ویژه گی ها