درباره فروشگاه اینترنتی لوازم کوهنوردی کوهشید

ادامه داستان ما 🤗
پنهان کردن متن

همه چیز از یک اسم شروع شد. «شید» مخفف “شروع یک دگرگونی” نامی بود که ما سه نفر، دانشجوی سال آخر دانشگاه برای استارتاپ رویایی‌مان تصور می‌کردیم. هیچ وقت یادم نمی‌رود، سال آخر کارشناسی، چقدر از فارغ تحصیلی و ورود به دنیای کسب و کار و ایده‌پردازی خوشحال بودیم.

ما انوع کتاب‌های ترند کسب و کار اون زمان رو مطالعه می‌کردیم. از کتاب استیوجابز گرفته تا سرنوشت کارآفرینان برتر ایرانی مثل حسین فتاحی امرسان و … . خوشبختانه اون موقع پیج‌های موفقیت مثل مور و ملخ در سطح اینستاگرام ریخته نبود. این چنین بود که ما جهت تمزکز بیشتر و فکر عمیق روی ایده‌هامون، کوهنوردی می‌کردیم و به مطالعه در دل طبیعت و کمپ‌های طولانی علاقه زیادی داشتیم.

یکی از چالش‌های اون موقع برای ما، خرید لوازم مورد نیاز کوهنوردی و طبیعت‌گردی بود. این که هم در دسترس باشه هم خوش قیمت و خلاصه اینکه بتوانیم کالاهایی مطمئن و خوش‌قیمت متناسب با بودجه دانشجویی را به راحتی تهیه کنیم. اون موقع فروشگاه‌های آنلاین کمپینک کمتری وجود داشت .اولین جرقه‌های تولد کوهشید!

کارشناسی تمام شد و ما سه نفر به اتفاق٬ چندین بیزنس مختلف را امکان سنجی کردیم. و این شد که سال بعد هر سه‌مان خود را در رشته MBA (مدریت ارشد کسب کار) سر یک کلاس دیدیم. و روند ایده پردازی جهت ایجاد کسب و کار جدید همچنان ادامه داشت: امکان سنجی، طرح توجیحی، جذب سرمایه و گاهی شکست و Fail شدن … . سرتان را درد نیاورم در طول مجموع 3 سال حدود ده کسب و کار را امکان سنجی و تست کردیم البته واقعا هم برای هر کدام تلاش کرده و انرژی گذاشتیم. و بعد از هر تلاش، جز مجموعه‌ای از تجربیات، برایمان چیزی باقی نمی‌ماند. ضمنا ما در کنار درس، جهت تامین مخارج دانشجویی‌مون کار هم می‌کردیم. خلاصه دوران سختی بود …

ولی عادت دیرینه‌مان … رفتن به طبیعت، کوهنوردی و به قول آنوری‌ها ” دیپ تینکینگ” رو ترک نکرده بودیم. تنها چیزی که ایمان داشتیم بهش این بود، که شکست نمی‌خوریم، مگر دست از ادامه و تلاش برداریم. ما سه نفر بعد حدود سه سال تلاش برای ایجاد یک نو آوری، کسب و کار و استارتاپ به لطف خدا تونستیم، هرکدوم حداقل یک ایده را دنبال و اجرایی کنیم( با کمک هم) . جالب این بود که بیشتر از صندلی‌های دانشگاه و رفت و آمدهای کلاسی، اون کارعمیق (deep work) ما در طبیعت بکر، کمکمون کرد. و امروز سه کسب و کار که همگی موفق و در جهت رفع نیاز‌های این کشور طراحی شده ، توسط ما سه دانشجوی کوهنورد پایه گذاری و اجرا شده.

کوهشید نامی بود که از کسب و کاری جهت پوشش خلع‌های این بازار (فروش آنلاین لوازم کوهنوردی و کمپینگ) به وجود آمد. و امروز ماموریت خود را فراتر از یک فروشگاه اینترنتی، بلکه بستری امن برای رفع دغدغه خرید و کمک به انتخاب بهتر لوازم مورد نیاز کوهنوردان و عاشقان طبیعت می‌داند. شاید بتوان کوهشید را، بر اساس نامی که گذاشته شده ” کوه، شروع یک دگرگونی” معرفی کرد. ولی چیزی که من مطمئنم اینه که اگر این مطالب را می‌خوانید، به احتمال بسیار زیاد به طبیعت و کوهنوردی (در هر سطحی) علاقه‌مندید و به شما تبریک می‌گویم.

من و دوستان کوهنوردم بیش از هر چیز، مدیون صخره‌ها و کوهپایه‌هایی هستیم که شب‌های آرام و لذت بخشی را کنارشان و زیر آسمان آبی سپری کردیم.

این خلاصه‌ای از داستان شروع یک کسب و کاری بود ( شروع یک دگرگونی ) که هم‌اکنون توسط کوهنوردان و طبیعت دوستان بیشماری از سراسر کشور عزیزمان، با نام کوهشید شناخته می‌شود. ما حالا یک تیم تقریبا 10 نفره ایم که تمام تلاشمان رفع چالش‌های این بازار و کمک به تجهیز و ایجاد سفری دلچسب برای شما کوهنوردان و طبیعت دوستان است.

اگر بگویم تمام هدف‌ما رضایت مشتریان فهیم و با فرهنگ این حوزه است، گزاف نگفتیم. با تحقیقات ما روی بازار و شناخت دقیق پرسونای مشتریان‌مان، نتایج جالبی به دست آوردیم، که این بازار را از دیگر عرصه‌های فروش سوا می‌کند. ما اینجا با مردان و زنان تیزبین و با سطح هشیاری بالا و فرهنگ غنی تر از نرمال جامعه، طرف هستیم، و به همین نسبت رفتار حرفه‌ای‌تر و سنجیده‌تری را می‌طلبد. ازین رو تمامی تدابیر جهت خرید امن و لذت بخش شما طراحی شده است.

ما روزانه در سدد برطرف کردن عیب و ایرادهای احتمالی‌مان در کوهشید هستیم. خوشحال می‌شویم شما هم انتقاد یا پیشنهای دارید با ما در میان بگذارید.

ممنون که تا پایان این داستان همراه من بودید.

وقتشه بزنید به دل طبیعت، کوهشید در کنار شماست… (خورشید هم پشتش به ماست😅)


Office management-erfanam