مقایسه چادر کله‌گاوی مدل C2001 و K2001

ویدئو تفاوت چادر C2001 و K2001 کله‌گاوی 

 

بررسی و مقایسه دو چادر k2001 و c2001 ، (دو تا سه نفره) اورجینال برند پکینیو 

در اینجا قصد داریم دو چادر محبوب برند کله گاوی یا همان پکینیو را با یک‌دیگر مقایسه کنیم .

چادرهای کله‌گاوی مدل c2001 و چادر کله‌گاوی k2001، همانطور که از نامشان پیداست، بسیار شبیه هم هستند. یکی از سوالات پر تکرار، تفاوت این دو چادر است که در ادامه کامل پاسخ خواهیم داد.

دقیقا تفاوت چادر k2001 با c2001 کله‌گاوی چیست؟

ابتدا باید گفت، با اینکه هر دو  چادر به عنوان “چادر کله گاوی” شناخته می‌شوند. اما اولین تفاوت، در برندی است که روی این چادر‌ها چاپ شده‌است. به نحوی که PEKYNEW (پکینیو (خالی)) روی مدل c2001 حک شده در حالی که روی چادر k2001 مارک PEKYNEW JILO (پکینیو جیلو) به چشم می‌خورد.

به همین منظور تصمیم گرفتیم  هر دو چادر را به طور کامل مورد بررسی قرار داده و نتایج این بررسی رو با شما در میان بگذاریم.

در نظر داشته‌باشید که هدف ما دادن اطلاعات صحیح و موثق است و هیچ‌گونه اصرار و انگیزه‌ای برای بهتر نشان دادن یک چادر بخصوص را نداریم. از طرفی فروشگاه کوهشید فروشنده هردو چادر به عنوان کالای اورجینال است و شما با خیال راحت میتونید خرید مطمئنی داشته باشید. در ادامه تفاوت دور چادر را به طور کامل توضیح خواهم داد.

چادر کوهنوردی 2-3 نفره کله گاوی (پکینیو) مدل PKN c2001
چادر کله گاوی مدل C2001

 چادر k2001

چادر کله گاوی مدل K2001

 

این دو چادر در چهار پارامتر باهم متفاوت اند که به شرح زیر است :

1. لنگر برف، گتر یا بلند بودن پوش بارانی چادر K2001 :

اولین تفاوت دو چادر، دیزاین و طراحی پوش دوم چادر هاست که مدل c2001 دارای گتر یا لنگر برف نیست و پوش بارانی آن فقط تا به خود زمین میرسد. درحالی که مدل k2001 حدود 20 سانتی از پارچه چادر روی زمین می‌خوابد که محافظ خوبی در برابر سرما و عدم خروج گرماست. این ویژگی امکان استفاده از چادر در چهار فصل را ممکن می سازد. مدل c2001B چنین است.

اگر قصد سفر در فصول سرد سال را دارید و آدم سرمایی نیز هستید، احتمال مدل k2001 برای شما مناسب‌تر باشد. گفتنی است برای دیگر فصل‌های گرم و معتدل مدل c2001 کله‌گاوی گزینه مناسب‌تری خواهد بود.

 

2.سایز چادرها (k2001 بزرگتر) :

دیگر  تفاوت این دو مدل چادر کله‌گاوی، بزرگ‌تر بودن عرض چادر مدل k2001 نسبت به مدل c2001 است. با این که هر دو چادر دو تا سه نفر (خوابیده) ظرفیت دارند. اما در سری‌های جدید عرض مدل کا دو هزار و یک 10 سانتی متر افزایش یافته‌است.

عرض چادر c2001 به طور دقیق 150 سانتی‌متر است ولی مدل k2001 پکینیو 160 سانتی‌متر بوده، در حالی که در بقیه ابعاد یعنی ارتفاع و طول دو چادر باهم برابرند. طول هردو چادر 210 سانتی‌متر و ارتفاع هردو چادر کله‌گاوی 110 سانتی‌متر است.

3.نحوه اتصال تیرک‌های چادر :

نحوه اتصال تیرک‌ها که موجب راحتی در برپایی چادر است. مدل کا 2001 به شکل کلیپسی متصل می‌شود، در حالی مدل سی دوهزار و یک به صورت تونلی وصل می‌شود. توجه داشته‌باشید مزیت مدل کلیپیسی راحتی نصب آن است. به صورتی که نیازی نیست تیرک چادر از جایی عبور کند و مزیت مدل تونلی مقاوت بیشتر آن در مقابل باد،طوفان و شکستگی است. ولی نیاز است تیرک چادر را از داخل تونل پارچه‌ای آن عبور دهید. گفتنی است این پارامتر تاثیر چندانی در راحتی یا زمان نصب ندارد، زیرا که به دلیل سُر بودن پارچه تونلی چادر، سر تیرک چادر به راحتی در آن سُر می‌خورد و از طرف دیگر در می‌آید. اما یک پارامتر مهم در انتخاب چادر به شمار می‌رود.

4.جنس پارچه دو چادر :

تشابه: پارچه داخلی (inner) یا همان پوش اول هر دو مدل چادر کله‌گاوی، پلی استر 190T است. که T ( کوتاه شده Taff) تعداد نخ و درواقع تراکم پارچه را نشان می‌دهد. و همچنین آسیب‌پذیری چادر در محیط خشن و نیز مقاومت پارچه در برابر خراش را نشان می‌دهد. با این که هر چه این مقدار بیشتر باشد بهتر است؛ ولی از طرفی باعث افزایش حجم چادر نیز می‌شود.

اما در جنس پارچه بیرونی (outer) یا همان پوش دوم که بارانی (Rainfly) چادر محسوب می‌شود تفاوت وجود دارد.

مدل C2001 باروین آن پلی استر190T با PU2000 است.

تکنولوژی “پوشش PU” در طرف خارجی پارچه استفاده می‌شود. تا سطح پارچه چادر را ضد‌آب کرده و مقاومت آن در مقابل خش پذیری را افزایش دهد . (جالب است بدانیدکه PU یک ماده جلادهنده برای ساخت انواع کیسه‌ها است که هر چه مقدارش بیشتر باشد کیفیت از نظر ضد‌آب بودن پارچه بیشتر است.) و همان‌طور که قبلا گفته‌ایم؛ هر چه Taff(تاف) پارچه بیشتر باشه ان قسمت از پارچه،سنگین‌تر است.

اما مدل K2001 بارانی پلی استر 210T با PU3000 هست که مقدار تاف پارچه آن بیشتر است، در نتیجه بارانی آن وزن بالاتری دارد و انتظارمی‌رود خاصیت ضدآبی بیشتری داشته باشد که مقاومتش در برابر باران را بالا ببرد.

پارچه کف (floor)  دو چادر کله‌گاوی مدلC2001 و k2001 هم تفاوت کوچکی دارند.

پارچه کف چادر کله‌گاویc2001

210T با PU3000 است  و تاف‌ان پوشش PU ضدآب دارد.

در مورد مدل k

پارچه کف چادر کله گاویk2001

210D با PU3000 است.که آکسفورد (D) پارچه موادی مقاوم به طور عمده برای جلوگیری در برابر آب و باران، مقاومت در برابر سایش، ضد‌انعطاف پذیری، ضد اشک آور می‌باشد. و هر چه عدد قبل D بزرگتر باشه همان قسمت از پارچه سنگین‌تر است اما از طرفی کیفیت جنس‌ان بالا‌تر است.

 

تذکر

آنچه در مورد پارچه چادرها گفته‌ شد صرفا اعداد و ارقامی بود که روی جلد چادرها هک شده بودند. بازخورد‌هایی که ما تاکنون از مشتری‌‌هایمان گرفته‌ایم نشان می‌دهد که گویا مخاطبان ما از پارچه چادر c2001 بیشتر راضی بوده‌اند. این یعنی شاید ارقام نوشته شده روی مدل k خیلی موثق نباشد. از لحاظ ظاهر پارچه مدل c2001 پارچه ای صاف و مقداری براق داره در حالی‌که مدل k2001 پارچه ای نازک‌تر و با بافت مشبک چهارخانه‌ای (البته با کمی دقت در بافت پارچه متوجه این مطلب می‌شوید)

 

در انتها

باید گفت که چادرهای سری c کله‌گاوی محصولاتی هستند که توسط خود شرکت پکینیو طراحی و ساخته شدند که به دیگر کشورها از جمله اروپا صادر می‌شود. در حالی که چادر های سری k کله‌گاوی (پکینیو جیلو) برندی است که به سفارش یک تاجر ایرانی طراحی و تولید می‌شود.

 

لازم به ذکر است، چادر کوهنوردی حرفه‌ای مدل C2001B است که در واقع مدل تقویت شده C2001 (سی دو هزار‌‎‌‌ویک) است که در سال‌های اخیر به بازار آمده‌است که رقیب قدرتمنذی برای مدل k2001 است.

اگر راهنمایی بیشتری در رابطه با محصولات نیاز داشتید با ما ارتباط برقرار کنید تا راهنمای خریدی مطمئن برای شما باشیم.

 

لطفا هرگونه نظر، یا پیشنهادی که دارید بنویسید تا دیگران هم از نظر شما استفاده کنند.

 

 

 

7 thoughts on “مقایسه چادر کله‌گاوی مدل C2001 و K2001

 1. mashayekhi.sarah67 گفته:

  کدامیک از چادر های پینوکیو با گیره وصل می شوند به میله ؟ چون مدل هایی که در آن ها میله ها باید از داخل پارچه رد شوند ، نصب سختت تری دارند.

  • مدیر سایت گفته:

   دوست عزیز، اکثر چادر های سری K کله گاوی تیرک هاشون به صورت تونلی( میله ) متصل میشه اما در سری c بعضی از مدل ها مثل مدل C2001 به صورت کلیپسی (گیره ) وصل میشه. در رابطه با نصب تیرک های کلیپسی یا میله ای باید گفت بله کلیپسی نصب راحت تری داره اما مدل تونلی هم کار زیادی نداره، حتی زمان زیادی از شما نمیگیره و نمیشه گفت کار سختیه. توصیه ما به شما این است که بیشتر به جنس تیرک ها توجه بشود بهتر است تا نحوه اتصال تیرک به چادر، چون واقعا هر دو مدل (کلیپسی/تونلی) راحت نصب میشوند.

  • مدیر سایت گفته:

   دوست عزیز آلومینیوم مقاومت بیشتری داره و سبک تر هست .
   اما فایبر گلاس هم به دلیل انعطاف پذیر بودنش خوبه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − ده =